مدیر کل بهزیستی ایلام از برگزاری نخستین جشنواره بهزیستی، رسانه و مسئولیت اجتماعی همزمان با هفته بهزیستی خبر داد.

زهرا همتی  افزود: این جشنواره با موضوع بررسی آسیب‌های اجتماعی در زمینه‌های طلاق، اعتیاد، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و غیره خواهد بود.

وی ادامه داد: شرکت عموم خبرنگاران رسانه‌های مختلف گروهی استان اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اینترنتی دارای مجوز استان و صدا و سیمای مرکز ایلام برای شرکت در این جشنواره آزاد خواهد بود.

وی بخش‌های این جشنواره را شامل خبر، مصاحبه و گفتگو، مقاله و یادداشت و گزارش عنوان کرد و گفت: هر خبرنگار می‌تواند تنها در یک بخش با ارسال اثر شرکت کند.

مدیر کل بهزیستی ایلام بیان کرد: آثار ارسالی برای شرکت در این جشنواره باید مربوط به تاریخ تیرماه ۹۷ تا تیرماه ۹۸ بوده و در رسانه مربوطه چاپ و منتشر شده باشد.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ۱۹ تیرماه عنوان کرد و گفت: خبرنگاران رسانه‌های مختلف گروهی از سراسر استان می‌توانند آثار خود را به روابط عمومی اداره کل بهزیستی ایلام تحویل دهند.

همتی هدف از برگزاری این جشنواره را تجلیل از خبرنگاران فعال در حوزه بهزیستی و گرامیداشت هفته بهزیستی برشمرد و گفت: برگزیدگان این جشنواره همزمان با هفته بهزیستی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

پایان/همزمان با گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه عکس و اجرای نمایش اعتیاد عصر دو شنبه در پیاده راه طالقانی شهر ایلام برپا شد.

در این نمایشگاه تصاویری از آسیبهای مصرف کنندگان موا مخدر در معرض دید عموم به نمایش درآمد.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه نمایش خیابانی با موضوع اعتیاد اجرا شد.

این برنامه ها با هدف آشنایی مردم با مضرات اعتیاد و بکارگیری زبان هنر برای پیشگیری از این آسیب اجتماعی اجرا و مورد بازدید و استقبال شهروندان قرار گرفت.

پایان/معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام از بیمه تامین اجتماعی ۲ هزار و ۳۳۴ زن سرپرست خانوار مددجوی زیر پوشش در مناطق روستایی، عشایری و شهری این استان خبر داد.

 شاپور کردی  با بیان اینکه از این تعداد ۷۶۰ نفر در شهرها و یک هزار و ۵۷۴ نفر نیز در روستاها و مناطق عشایری سکونت دارند، اظهار کرد: کار بیمه زنان روستایی از سوی صندوق بیمه روستاییان و عشایر و بیمه زنان ساکن مناطق شهری از محل قانون هدفمندی یارانه ها و از طریق بیمه تامین اجتماعی انجام گرفته است.

وی یادآور شد: طرح بیمه اجتماعی زنان روستایی و عشایری از سال ۸۸ آغاز شد که در اجرای آن از سوی بهزیستی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط به دهیاری ها معرفی شدند و پس از ورود و ثبت اطلاعات آنان در تارنمای صندوق بیمه روستایی و عشایری حق بیمه آنها بصورت متمرکز از سوی بهزیستی پرداخت می شود.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: پوشش بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار مناطق شهری نیز از سال ۹۰ آغاز شد که بخشی از آن از ناحیه دولت و محل قانون هدفمندی یارانه ها و بخش دیگر آن از محل اعتبارهای بهزیستی استان ها تامین خواهد شد.

کردی سرانه پرداختی بابت بیمه این زنان را از سوی بهزیستی برای هر نفر در سال گذشته ۹۰۰ هزار ریال در ماه اعلام کرد و افزود: زنان سرپرست خانوار ساکن مناطق شهری، روستایی و عشایری که مشمول این بیمه ها می شوند باید دارای دست کم ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن بوده و بعنوان سرپرست خانوار مددجوی زیر پوشش بهزیستی باشند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: اکنون ۵۸۴ زن سرپرست خانوار ساکن در مناطق شهری و روستایی و عشایری در نوبت بیمه شدن قرار دارند.

به گزارش ایرنا، چهار هزار و ۳۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی ایلام را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که هشت هزار و ۶۰۰ نفر را سرپرستی می کنند.

اداره کل بهزیستی ایلام در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری و اشتغال و مشارکت های مردمی به ۲۵ هزار مددجو و همچنین عموم مردم خدمت رسانی می کند.

پایان/دوره پیشرفته نمایش عروسکی ویژه مربیان هنری مراکز روزانه اداره کل بهزیستی ایلام امروز سه شنبه در هتل زاگرس برگزار شد.

به گفته معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام، در این دوره مربیان هنری 17 مرکز روزانه اداره کل بهزیستی ایلام حضور دارند.

فرخ لقا جمشیدزاده افزود: آموزش این کارگاه دو روزه را دکتر بختیاری از اساتید برجسته حوزه هنر بر عهده دارد.

پایان/مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در استان ایلام، گفت: بروز خودکشی در واقع یک چرخه خشونت جدید را فعال می‌کند که باید جلو آن گرفته شده و و ریشه‌های آن خشکانده شود.

«مهدی میرمحمد صادقی» مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی (خودکشی) با بیان اینکه فردی که اقدام به خودکشی می‌کند در واقع نشان‌دهنده تنفر او از یک فرد است که باید از رشد بیشتر این خشونت جلوگیری کرد، گفت: در این راستا انجام فعالیت‌های اجتماع‌محور و محله‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بویژه خودکشی مهم است.

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه خودکشی فرآیندپیچیده‌ای است که با اقدام‌های بموقع و تاثیرگذار می‌توان شاهد کاهش این آسیب باشیم، به نرخ و میزان خودکشی چهار استان ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و کرمانشاه اشاره کرد و گفت: نرخ خودکشی در کشور اکنون ۵.۷ در ۱۰۰ هزار نفر است در حالیکه این نرخ در چهار استان مذکور ۱۳ در ۱۰۰ هزار نفر است.

وی، ادامه داد: به همین منظور ستاد پیشگیری از خودکشی در این شهرستان‌ها بصورت ویژه تشکیل و کارگاه‌های آموزشی مختلف برای تسهیلگران و کارشناسان مشارکت‌کننده این طرح تشکیل و در حال فعالیت هستند.

در ادامه «عهدیه طهماسبی» مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام از انعقاد ۷۰ قرارداد با سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سال گذشته و ۶۷ قرارداد از محل اعتبارهای آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده در سال جاری خبر داد.

یادآوری می‌شود؛ در این کارگاه آموزشی دو روزه تسهیلگران و کارشناسان بهزیستی استان‌های کرمانشاه، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد و ایلام حضور بهم رساندند.

پایان/بازدید امروز50
بازدید دیروز162
بازدید هفته427
بازدید کل20415