نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این دیدار گفت: رفع و کاهش آسیب های اجتماعی در اولویت خدمات دهی از سوی سازمان بهزیستی قرار گیرد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی روز شنبه در دیدار با مدیر کل و کارکنان بهزیستی ایلام به مناسبت هفته بهزیستی بیان کرد: با توجه به روند رشد آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد، زنان سرپرست خانوار و غیره، کنترل و رفع آنها باید در اولویت خدمات دهی از سوی بهزیستی قرار گرفته و در این زمینه آسیب شناسی و پیشگیری شود.
وی ادامه داد: افرادی که در معرض آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند در مقابله با سایر آسیب های اخلاقی و فرهنگی دیگر نیز قرار دارند که باید با تدبیر لازم این مسایل پیگیری شوند.
وی بهزیستی را از نهادهای مهم و مقدس نظام دانست و گفت: سازمان بهزیستی حمایت از شریفترین قشر جامعه را بر عهده داشته و خدمت در این سازمان کاری عبادی و خداپسندانه با اجر دنیوی و اخروی محسوب می شود.
امام جمعه ایلام بر ضرورت شناسایی نیازمندان و محرومان جامعه تاکید کرد و گفت: بهزیستی از بدو تاسیس تاکنون منشا خدمات فراوانی بوده و هفته بهزیستی بهترین و مناسب ترین فرصت برای بیان خدمات این سازمان است.

 

 

 

 

 

مدیر کل بهزیستی ایلام نیز در این دیدار با تبریک هفته بهزیستی گفت: بیش از سه دهه از تاسیس این سازمان می گذرد و بهزیستی امروز به سازمانی مهم تبدیل شده که نقش پر رنگی در جامعه امروزی ایفا می کند.
فرهاد قیصربیگی هدف اصلی این سازمان را ساختن جامعه ای قدرتمند و شاداب توام با تقویت نظام سلامت اجتماعی دانست و گفت: اکنون از مجموع 35هزار نیروی بهزیستی در سراسر کشور 600نیرو در استان ایلام مشغول ارایه خدمات به جامعه هدف هستند.

 

 

 

 


وی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توانمندسازی مددجویان، حمایت از معلولان و اشتغال آنها را از راهبردهای اصلی این سازمان اعلام کرد و گفت: این سازمان سال گذشته به عضویت کارگروه تقسیم کار ملی درآمد و ریاست دو کارگروه کاهش طلاق و زنان سرپرست خانوار را بر عهده دارد.
وی پذیرش یک هزار و 500نفر در مرکز اورژانس اجتماعی، ارایه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی به 130هزار مددجو، تثبیت نرخ معلولیت در استان با اجرای طرح های غربالگری معلولیت و مشاوره های ژنتیک، حمایت از معلولان در مراکز غیر دولتی، توانمندسازی و اشتغال یک هزار و 100مددجو، پرداخت یک میلیارد ریال کمک بلاعوض و جذب 15میلیارد ریال از طریق بنیاد برکت برای تامین مسکن 100مددجو را از عمده خدمات این سازمان در سال گذشته برشمرد.
24تا 30تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.
25هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

پایان/