نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاسیس بهزیستی را یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و گفت: این سازمان با ارایه خدمات مختلف به جامعه هدف و مردم منشا خدمات زیادی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی روز سه شنبه در دیدار با مدیر کل و کارکنان بهزیستی ایلام بیان کرد: بهزیستی از سازمان های مردم نهاد و ارزشی است چراکه با عزیزترین قشر جامعه سروکار دارد.
وی مسئولیت این دستگاه را رسالتی انسانی و اسلامی دانست و ادامه داد: خدمت در بهزیستی برای رفع نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، معیشتی و غیره نیازمندان نوعی عبادت و وظیفه ای الهی است که توام با اجر دنیوی و اخروی خواهد بود.
وی بر ضرورت رفع مشکل مسکن مددجویان این سازمان تاکید کرد و گفت: رفع مشکل مسکن و تامین سرپناه نیازمندان بویژه قشر معلولان با توجه به شرایط جسمی آنها باید در اولویت قرار گیرد.
مدیر کل بهزیستی ایلام نیز در این دیدار با اشاره به بهره مندی بیش از 20هزار نفر از جمعیت استان از خدمات این دستگاه گفت: از این تعداد 12هزار معلول و مابقی نیز زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند هستند.
زهرا همتی با اشاره به خدمات این سازمان در حوزه مسکن گفت: در سال جاری بر اساس تفاهم نامه با بنیاد برکت 111واحد مسکونی برای مددجویان احداث شده است.
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی گفت: این آسیب ها امروز نه تنها در ایلام بلکه کل کشور وجود داشته که عمده آنها طلاق، اعتیاد، خودکشی و غیره است.
وی اظهار کرد: این سازمان با راه اندازی مراکز نگهداری از افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اعم از زنان، دختران و کودکان و غیره حمایت و نگهداری می کند.
مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به محدودیت های اعتباری این سازمان بر ضرورت جلب هرچه بیشتر مشارکت های مردمی برای خدمات دهی هرچه مطلوبتر به جامعه هدف تاکید کرد.

پایان/