مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: تلفن 123 آماده ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی است


قیصربیگی روز یکشنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: ایجاد خانه‌های امن و اورژانس اجتماعی از ملزومات اجتماعی بوده که در ئستور کار بهزیستی استان ایلام قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: از سال 1386 کار اورژانس اجتماعی به صورت جدی آغاز شده است و در واقع اورژانس اجتماعی به عنوان خط مقدم ورود به آسیب‌های اجتماعی در کشور و استان ایلام محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از فوریت‌های پلیس و فوریت‌های پزشکی شاید سومین فوریت‌های لازمه جامعه فوریت اجتماعی بوده که مد نظر مسؤولان امر در کشور و استان ایلام قرار گرفته است.

این مسؤول اضافه کرد: این حوزه دارای سه بخش بوده که بخش تماس تلفنی اولین بخش محسوب می‌شود که مردم می‌توانند با شماره 123 تماس گرفته و فوریت اجتماعی خود و یا اطرافیان را مطرح کنند.

قیصربیگی تصریح کرد: در این راستا خودروهای سیار اجتماعی تهیه شده و در شهرهای استان ایلام مستقر بوده و به مردم ارائه خدمات می‌کنند و افزون بر این مراکز ثابتی نیز برای ارائه خدمات تخصصی‌تر به مردم پیش‌بینی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: پس از آنکه آسیبی در جامعه روی داد از طریق تلفن و یا گزارش به دست مسؤولان اورژانس اجتماعی اداره کل بهزیستی استان ایلام رسید بلافاصله مددکاران این دستگاه وارد عمل شده تا مشکل را برطرف کنند.

وی ادامه داد: سعی می‌شود در گام نخست مشکل در محل تماس با فوریت‌ها برطرف شود در غیر اینصورت موضوع در مراکز ثابت بهزیستی استان ایلام حل و فصل می‌شود.

پایان/